Mesajı Okuyun
Old 06-10-2007, 22:32   #225
Av. Ramazan Çakmakcı

Varsayılan Bir kitap okudum sigarayı bıraktım :)

Kitabın ismi: "Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu"
Yazarı: Allen Carr
Yayınevi: DNR

Bu kitabı bitirdikten sonra size sigara ikram edenlere "sigarayı artık içmiyorum" değil, "sigara kullanmıyorum" diyeceksiniz. 20 yıllık içiçiydim artık sigara kullanmıyorum.
Kendinize bir iyilik yapın sigarayı bırakın. Hiç bir zaman geç kalınmış sayılmaz.
Birde sigara içmediğin bir gün içtiğin bir günü siliyormuş yani 6 ay içmesen ciğerlerin 1 yıldır sigara içmiyor gibi oluyormuş. Doktorum öyle söylemişti.
Bu illet hayatlarımızı değil aslında beynimizi kemirerek bilincimizin içine yerleşmiştir.
Kendi beynimizi kendi kendimize sigaradan kurtulmak için yıkamaktan başka çaremiz yoktur.
İrade metodu ile değil aydınlanma metodu ile sigarayı bırakmanızı salık veririm.
Yukarıdaki kitabı bulun mutlaka altını çize çize okuyun. Çok faydasını göreceğinize inanıyorum.
Kendinize, sizi sevenlere bir iyilik yapın ve bu illetten kurtulmak için bir adım atın. Ama yılmayın ben onlarca kez geri döndüm ama bırakmayı bırakmadım.
İlk adım olarak azaltmayla başlayın, Vücudunuzun alışkanlıklarını bozun yemekten sonra değil yemekten önce için, yemekten sonra sigara yerine bir bardak su için vb...
Sigarayı azaltmakta hiç zorlanmayacaksınız zira beyniniz sigarayı bırakmadığınız için çok mutlu olacak ve buna da razıyım diyecektir.
Beyninizdeki asıl panik sizin sigarayı artık bir daha hiç içmeyeceğinizi söylediğiniz zaman başlamaktadır.
Yani sigarayı bırakamama sebebimiz sigarayı bir daha hiç içememek fikrinin bizde yarattığı paniktir.
Günde bir tane içme kararı alın bir taneye de düşürürsünüz ancak tamamen içmeyeceğim derseniz büyük bir panik yaşarsınız.
İşte bu kitap neden o bir taneyi de içmemeniz gerektiğini ve aslında sigara içen tiryakilerin hepsinin nasılda bir uyuşturucu bağımlısı haline geldiğini ve nikotinin bize yaptığı bağımlılık etkisini net olarak ortaya koyması açısından çarpıcıdır.
İnsan bir kitabın etkisinin bu kadar mı olacağına inanmak istemeyebilir.
Ancak bırakmak isteyenlere şiddetle tavsiye ederim.
Sigarayı bırakmaktan korkmayın
Sigarayı bırakmak zor değil bize yıllarca empoze edilen bu çok zor bir şeydir şeklindeki ifadelere de inanmayın
İnsan beyni sigara gibi bir uyuşturucu madde bağımlılığını yenebilecek güç ve kapatisededir.
Beyninize güvenin ve onu aydınlık tutun başarırsınız.
Şimdiden hepimize büyük geçmiş olsun diliyorum
Saygılarımla