Mesajı Okuyun
Old 05-06-2009, 15:57   #1
sessiz_ciglik

Varsayılan aile içi duygusal şiddet

oncelikle boyle bır sunum hazırlayıp bılgilendirdiğiniz için tşk ederım.
konu; bır kız arkadaşım vardı. 2 yıl kadar çıkıyorduk sevıyorduk bırbırımızı boylece evlenmeye karar vermiştik herşey güzeldi ailemle tanıştırdım bırlıkte goruşuyorlardı. dogum gununde tektaş yuzuk alarak bırlıkte geleceğe adım atma kararı verdık. takii geçen temmuzda ablasının kıskanç tavırlarıla baskı ve zorlama yaparak tehtit altında benden ayrılmak zorunda bıraktı. ve buna hıç bır gerekçe ve sebebı olmadiği halde
ya da çevresinden izole etme sosyal çevresiyle ilişki kurmasını engelleyerek, ayırma ve yalnızlaştırma aşagılama küçümseme hakaret ve tehtıt yoluyla sıkıştırma yapabılır mı?
xxx ile konuştuk neden boyle yapıyorsunuz dıye; '' kızkardeşim küçük bırılerıyle çıkmasını istemıyorum (kızkadeşim yaşı 21) kızkardeşine '' YA BIZI TANIYACAKSIN YADA ONU TANIYACAKSIN'' dıye tehtit ettığını bana soyledi..

çıkarken bırlıkte olduğumuzu annesı ve ablasıda bılıyordu. herşeye rağmen sevıyorduk. evlenmeye karar verdıkten sonra baskı yapmaya başladılar. şu an kız arkadaşım tehtıt edıldiği için sesini çıkaramıyor telefonu elınden alındı. benımle konuşturmuyorlar.
aslında anlatılacak çook şey var ama ben ne yapmalıyım??