Mesajı Okuyun
Old 16-08-2012, 15:33   #22
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan GünHan
Ustad "kardesim "kelimesi yakinlik, dostluk ve samimiyet icin kullanilir. Siz heralde yasadiginiz yerde bu tür samimi hitaplari unutmussunuz ki bunu hos olmayan uslup olarak algiliyorsunuz.
...

"Kardeşim" kelimesini, gerektiği yerde ben de kullanırım. THS'deki bazı mesajlarımda da vardır. O kelimeye takılmadığımı anladığınızı biliyorum. Yaşadığım yerde de bolca kullanılır. Ama yaşadığım yerde, sizin uslubunuz kullanılmamaktadır. Alıntısını yaptığım mesajda siz bir meslektaşınıza "hukuk sever" diyerek kibirli davranmışsınız. Oysa aynı yıl fakülteyi bitirmişsiniz.Sizi ondan üstün kılan nedir?

Alıntı:
Laf kalabaligi derken anlami biraz genis anlasilabilse de yazimin butunu kucuk bir dikkatle okunsa " arkadaslar burada soru soran insana cozum uretecek cevaplar yazalim, bunun disinda fayda saglamayan ( cozum vermeyen) ve kavram ve kafa karisikligina mahal verecek cevaplar yazmanin manasi yok" mesaji vermistim.

Demek ki, koyulaştırdığım cümleyi kurabiliyormuşsunuz. O zaman neden ilk mesajınızda bu şekilde bir cümle kurmadınız?

Alıntı:
Uslubumu duzeltemek kimsenin haddine olmadigi gibi, hatali bir uslubum da yoktur.

Köy kahvesinde konuşuyorsanız, istediğiniz uslubu kullanabilirsiniz. Ancak THS'de meslektaşlarınızla yazışıyorsanız, uslubunuza dikkat etmeniz gerekir. Hem THS kuralları gereği hem de meslek ilkeleri gereği buna zorunlusunuz.

Alıntı:
Bilgiye her zaman saygi duyarim
Ben de...

Alıntı:
, ancak kibirden de haz etmem, hic.

Ben de...

Alıntı:
Ben tatle cikiyorum,

Ben de...

Alıntı:
Hoscakalin

Siz de...