Mesajı Okuyun
Old 11-03-2010, 09:41   #677
halit pamuk

Alıntı:
Yazan Şehper Ferda Demirel
Dostum, felsefeden de filozoflardan da, hatta her türlü düşünceden uzaklaşıp bence -Bir süreliğine- inzivaya çekilme zamanınız gelmiş, ben en çok bunu anladım şimdi

Önerim kendinize acilen bir bahçe edinin, birer tohum ekin, (sabırsız ve neticeyi hemen izlemeye başlamak isteyen biri iseniz bazıları fide olsun! ) sonra emek verin ve izleyin. Yaşamın siz onun hakkında ne düşünürseniz düşünün nasıl yüreklice sürdüğünü... Kuru bir toprağın, nasıl zenginleştiğini. Ayazlara da tutulsa , düşünme yeteneğinden yoksun da olsa, bir bitkinin bile izleyene nasıl bir yaşama coşkusu nakşettiğini. Kupkuru görünen topraktan, dokunduğunuzda fışkıran yaşamı izleyin.

Güzel bir perşembe dilerim.

Dostum,

Bu yazıyı okuyunca çok ağır bir şey söylemiş gibi hissettim. Yazdığım şeyler, yeni bir düşünce değil. Son 150 yılda çağımızı fikirleriyle etkilemiş tüm düşünür ve yazarlarında var olan bir düşünce, biliyorsunuz.Yani korkulacak bir yanı yok. Tam aksine insanı özgürleştiriyor,bunlar. Yaşamı düşünmek nasıl doğalsa ölümü düşünmek de öyle. Çünkü ölüm, yaşamın bir parçası. Cesaretli olmak ve ölüm dahil hiçbir şeyden kaçmamak gerekiyor.

Alıntı:
Yazan Av-Ufuk

Bilgi aynı zamanda üzüntü ve kederin kaynağıdır da demiş biri

Acilen bahçe edinmek... Dağda çoban olmak... Cahil olup mutlu olmak...

Evet, ne güzel bunlar.