Mesajı Okuyun
Old 11-02-2009, 13:41   #6
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan justicewarior
merhablar değerli meslektaşlarım bir kaç tane sorum olacak ;

1-)kambiyo sedine mahsus haciz yolu ile akip yaptım...yüzde 27 avans haddi faizi ile takip yapacağım yerde, yüzde 25 reeskont iskonto faizi ile takip yaptım...icrayada verdim...benim için bi sakıncası olur mu bu takibin....ve avans haddi faizi ile reeskont iskonto faizi arasındaki fark nedir ?
2-)bir boşanma davasında avukatlık ücretimi icraya koyacam bu takipte yüzde 9 dan az olmamak üzere adi kanuni faiz mi işletecem ? yoksa başka bir faiz mi işletecem ? ve vekalet ücretinde borçluya 4 - icra emri mi yollayacam...?
3-) boşanma davasının 4 .celsesesinde müvekkilim lehine nafaka alacağı doğdu....nafaka alacağını icraya koyacam bu nafaka alacağına yıllık yüzde 9 dan az olmamak üzere adi kanuni faiz mi işletecem ? yoksa başka bir faiz mi işletecem ? ve nafaka alacağında borçluya örnek 7 yi mi yani ilamsız takipte ödeme emrini mi yollayacam ?

Yardımcı olursanız sevinirim.......

saygılar.....

Sayın justicewarior,

Sayın arbitrator'un eleştirilerine aynen katılıyorum. Mesajınız hem hukuki dili bakımından hem imla bakımından tam bir felaket. Alan Yöneticileri tarafından cevap yazılmadan fark edilseydi, silinirdi. Ancak şimdi de cevap yazan katılımcılara saygısızlık olmasın diye, silemiyorum.