Mesajı Okuyun
Old 10-08-2016, 11:59   #2
SARILAR

Saygılar Üstadımız!
Geçmişte bir şekilde cemaate bağlılığı olan insanlar olabilir. İnsanlar sırf Allah rızası için bunların peşine düştüler. Nitekim hükümet dahi bir dönem cemaate yakındı/beraberdi.
Ancak olayın kilit noktasını şöyle düşünüyorum.
17-25 aralık sürecinden sonra halen aktif olarak cemaate hizmet edilmiş, desteklenmiş, mali güç verilmiş, savunulmuş, basın yolu ile güçlendirilmeye çalışılmış vs. ise artık şahsi kanaatim bu kişileri Fetö mensubu şüphesiyle tutuklamak yaşanan olayların vehameti karşısında basit bir tedbir hatta hiç bir şey. Ceza ve hüküm boyutu, masumiyet karinesi ayrı tartışılır onu istisna tutuyorum.
Ayrıca cemaat yapılanması onun alakası yok bunun alakası yok tarzında bizim tahmin edebileceğimiz gibi basit bir yapı değil. Karısı kocasının fetöcü olduğundan haber değil iken' Bu nedenle temkinli yaklaşmak lazım.

Biz büroca fetö adı geçen hiçbir dosyayı, danışmayı, görüşmeyi ve hatta bir şekilde fetöcü olan kişilerin hukuk dosyalarını dahi almıyoruz. Çünkü yapılan ihanet bilhassa dinimizi kullanarak yapılan ihanetin mazur görülebilecek yanı yok.Saygılar!