Mesajı Okuyun
Old 13-01-2011, 17:41   #26
Av.Sine Erkılıç

Alıntı:
Yazan Av.Mehmet Saim Dikici
Mesele vatandaşın, üye olmadan bile mesleki dayanışmayı ifade eden ve bir nevi mahrem olması gereken "meslektaş soruları" kısmını da okuma imkanına sahip olmasında yatıyor, diye düşünüyorum.

Mesleki dayanışma, meslektaşlar arasında olur ve onlar arasında kalmalıdır.

Mesleki olmayan diğer alanların ise açık olması daha doğru olur kanaatindeyim.

Saygılarımla.

Kesinlikle katılıyorum. Herhangi bir zeminde, mesleğimize ilişkin herkesle paylaşabileceklerimiz ile, meslektaşlarımızla paylaşabileceklerimizin farklı olduğunu/olması gerektiğini düşünüyorum.

Üstadımın yazdıkları, aynı zamanda ismimize bağlı olarak her ne paylaşıyorsak liste halinde dahi görülebilmesini, dolayısıyla yalnız ilgili hukuki sorunlarına ilişkin çözüm veya görüş arayanların değil, internette herhangi birimizin ismini arayanların da aradığı kişinin muhtelif konulardaki her türlü paylaşımını görmesini sağladığı sorununu aklıma getirdi. (sorun olduğu şahsi kanaatimdir; çözüm olarak rumuz kullanılabileceğini düşünenlere de peşinen hak veriyorum. Bununla birlikte, tercihen rumuz kullanmayanlar için de alternatif bir çözüm olabilir mi diye düşünüyorum -isim ve rumuzların yalnız üyelere görünür olması gibi-).

İlk konuya dönecek olursak, meslektaşımın görüşü -Meslektaşların Soruları bölümünün üyeler dışındakilere kapalı olması- hakkında yönetimin ve mümkünse daha deneyimli üyelerin görüşünü ve bu yönde bir değişiklik yapılıp yapılamayacağını öğrenmek istiyorum.

Saygılarımla