Mesajı Okuyun
Old 12-01-2011, 12:13   #22
Av.Nevra Öksüz

Sayın av.ismaildeger,

Alıntı:
Yazan av.ismaildeger
Sayın Av. Nevra Öksüz,
...Elbetteki ben tartışmalara karşı değilim, zaten önceki mesajlarımda da yazılı. Ben hukuki yardımlara karşıyım. Çözüm ve çözüme yönelik bilgilerin sunulmasına karşıyım. Örneğin bir delilin hukuki olarak tartışılması başkadır, o delille davanın kazanılıp kazanılmayacağını sormak ve bu konuda (tartışma değil bilgi verme) hazır bilgi istemek başkadır...

Sanırım ben, anlayamıyorum; somutlaştıralım isterseniz. Örn:
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=36538
buna karşı mısınız? Veya...?

Alıntı:
Yazan av.ismaildeğer
...Ben bu görüşünüze katılmamaktayım. Zira, hukuki bir sorunun çözümüne yönelik en ufak bir bilgi dahi ücrete tabi olan bir hukuki yardım niteliğindedir. Aksi görüşün avukatın aldığı eğitime, bilgisine ve emeğine saygısızlık olduğunu düşünmekteyim.

Düşünün bu ayrımı müvekkillerin de yaptığını, deseler ki;

"Sayın avukat, siz şimdi benim hukuki sorunumla ilgili biraz bilgi verdiniz, biraz olayı tahlil ettiniz, bazı yasa maddelerini saydınız üstelik bir de içtihat gösterdiniz ama ben bunu ücrete tabi olan bir hukuki yardım olarak görmüyorum..."

Görüşünüze saygı duymakla beraber; yazdıklarınızı okuyunca farklı şeylerden bahsettiğimiz zehabına kapıldım Sayın meslektaşım, size gelen ve hukuki yardım talep eden, hukuken danışan kişiye sorular soruyor musunuz; elindeki belgeleri-argümanları-karşı tarafın elini v.b. istiyor/biliyor musunuz? Yazılı danışmanlık yaptığınız zaman bu yazıyı ne şekilde hazırlıyorsunuz (öncesi ve sonrası için). Demem odur ki; ben THS de meslektaşlarıma verdiğim cevaplar gibi hukuki yardım veremem; verirsem; bu, en hafif haliyle (bana göre) danışanımın hak kaybına sebep olur ve ben aldığım parayı hak ettiğimi düşünmem

Saygılar...