Mesajı Okuyun
Old 16-05-2007, 20:42   #2
suskun_juliette

Evet Bu Bence De Çok Önemli Bir Sorun...

'Hukukçunun Bilgili Donanımlı Olması Gerekir,Her Alana Dair Bilgisi Olmalıdır...Bunların Sentezini Hukuk Mantığıyla Yapabilmelidir.' Şeklinde Düşünüyor Olabilirler..
Ya Da Her Öğretim Görevlisi Kendi Alanlarıyla İlgili Bize Katmak İstedikleri Şeylerin Hakkını Vermemiz Gerektiğine İnanıyordur..Bugünkü Maliye Sınavında Bunu Tecrübe Etmiş OldukMali Müşavir Ya Da Hukuk Müşaviri,Kurum Avukatı Olmayı/İş Hukukuyla İlgilenmeyi Düşünmüyorum Bu Yüzden Bu Maliye Dersi Bana Angarya Geliyor.Ne İşime Yarayacağını Bilmiyorum...Hukuk Sosyolojisi,Türk Hukuk Tarihi Derslerini Almamıza Bir Mantık Bulabilirim,Ama Maliye,İktisat Gibi Derslerin Verilişine Bir Anlam Yükleyemiyorum..Gereksiz...

Bu Derslerde Yetersiz Oluşum Güvenimi Çok Zedeliyor..Ve Alan Derslerime Çalışmam Gerekirken Bu Derslerle Vakit Kaybediyorum,Bu Da Canımı Çok Sıkıyor.

Hukuk Sosyolojisinde De Hoca Çok Zorladı,Kolayca Not Almıyoruz...Bizi Kolaycılığa Alıştırmamak İçin Bu Kadar Zorladıklarını Düşünüyorum..7ci Senesi Olup Da Hukuk Sosyolojisini Verememiş Olanlar Var...Bu Kadar İnsanların Geleceğiyle Oynamak Vicdani Değil...Ve Adalete Bu Denli İhtiyaç Duyulurken,Adaleti Sağlayacak Olan İnsanların Birkaç Alan Dışı Ders Yüzünden Yıllar Sonra Bile Üniversite Kapısında O Dersleri Vermeye Çalışıyor Olması Ne Kadar Üzücü...Birkaç Kişi Bu Dersten Kalmış Olsa,Sorumluluğu Onlara Yükleyebilirim.Ama Durum Farklı...

Bunca İnsan Aynı Kaderi Paylaşıyorsa Artık Ellerinden Başka Bir Şeyin Gelmediğini Anlıyorum...Hocaların Vicdanına Bırakıldık..

Asıl Bilmemiz Gerekenlere Yoğunlaşamıyoruz...Ve Altıncı Yedinci Senede Bu Beyhude,Uygulamayla İlgili Bir Artısı Olmayacak Derslerle Uğraşmak Oldukça Mantıksız..

Bu Maliye,İktisat Gibi Derslerin Yerine Uygulamalı Dersler Konmuş Olsa Daha Doğru Olurdu..Farazi Bir Duruşma Salonu Açıldı Ama Sadece Sınavların Yapıldığı Ve Teorik Derslerin İşlenebileceği Bir Sınıf Olarak Kullanılıyor...Boş Yere Bu Kadar Zorlanmak Ve Boşuna Uğraşmak İstemiyorum...Haksız Mıyım/Haksız Mıyız?