Mesajı Okuyun
Old 12-09-2006, 17:00   #101
Adilyaşam

Yazımda da belirttim tam anlamıyla katılıyorum. Ben bireysel özgürlüklere inanıyorum. Ama her özgürlüğün de bana göre bir sınırı vardır. Sınırsız özgürlük özgürlük değildir. Bir fenomen veya olgunun varolması antitezi ile olanaklıdır. antitezi olmayan felsefi olarak yoktur. bireylerin kendi siyasi,felsefi.etik değerleri vardır. bu düşüncelerinden dolayı insanların suçlanması güncel gelişmiş hukuk sistemleri tarafından olması gerektiği gibi onaylanmamıştır. ben de katılıyorum. ama kadınların ve erkeklerin de bu bağlamda sınırsız cinselliklerini ben kendi bireysel dünya görüşüm ve felsefi etik bakımından kabul etmiyorum. bir toplumu ayakta tutan en önemli kurumların başında ahlak gelmektedir. bazı ahlak kuralları vardır ki o toplumun temellerinden sayılır. eğer toplum bu temel kuralları değiştirecek değişimi hızlı yaparsa toplum yerine yeni dizgeyi koymakta zorlanır ve ne yazık ki toplumda çürüme yozlaşma başlar. bu da çok tehlikeli bir durumdur. bizim toplumumuzun yüzyıllarca oluşmuş bir sistemi ve ahlak anlayışı vardır. bunu bir anda değiştirirseniz toplum için hiç olumlu sonuçlar vermez.cinsellik de bunlardan biridir. bizim ülkemizde bekaret hala önemlidir ve bunu bir iki hatta 10 yıllarca değiştiremezsiniz. uzun bir zaman süreci gerektirir. ayrıca şunu da belirtmek istiyorum neden bekarete önem verenler tu kaka oluyor da önem vermeyenler modern oluyor. bunun ölçüsü nedir. bir erkek evlendiğinde çok sevdiği eşinin daha önce biriyle birlikte olmasını istememesi neden kötü oluyor. o da o kişinin özgürce seçtiği bir seçimdir. herkes istediği düşünceyi benimseyebilir. yeter ki başkasına zarar vermesin ve açıkça suç işlemeyi tahrik etmesin. ben sizin gibi düşünmüyorum ama siz de istediğinizi düşünebilirsiniz. aslında yazacaklarım çok ama fazla zamanınızı almak istemem. ama şunu belirtmek istiyorum ben kesinlikle herkesin özel hayatına saygılıyım kimseyi ahlaksızlıkla suçlamam tamamen bu konuda kendi düşüncelerimi yazdım. Saygılarımla..