Mesajı Okuyun
Old 28-07-2011, 17:23   #60
Av.Ömer Güntay

Alıntı:
Yazan Av. Can DOĞANEL
Birbirimize karşı hangi ifadeleri kullanacağımızı Şehper Hanımla aramızdaki "hukuk" belirler. Kendisine verdiğim cevapla ilgili yorumunuz yersiz ve genel konu ile de ilgisiz. Tüm mesajlarım okunursa yan unsurlarda dolaşmadığım konunun tam üzerinde olduğum anlaşılır. Kimseye galip gelmek gibi bir kaygım da yoktur. Herkes fikrini özgürce savunur.
"Menfi anlam salgısı" <yan unsurlara kaymakla yeniden suçlanmak pahasına> Türkçe açısından talihsiz bir tamlamadır.

Şehper Hanımla hukukunuzu bilmek zorunda değilim; ayrıca beni hiç ilgilendirmez ve fikir üretme noktasında da "bağlayamaz".

Ben herkesin mesajına, direkt bana yazılmamış bile olsa yanıt yazarım; herkes de yazar, yazıyor zaten... Hele, müdahale etmem gerektiğine inandığım bir içerik tesbit edersem hemen yazarım. Sizin mesajınızın ikinci paragrafına diyeceğim birşey yok; özgürce mesleki düşüncenizi üretmişsiniz..

Ancak, ilk cümleleriniz öyle değil, okuyunca biz de buruluyoruz bu tür "hümanite" açısından nahoş cümlelere anlatabildim mi?... Diğergam ve empatik hukukçuların bir refleksidir bu...

Tüm mesajlarınızı okuyacak vaktim yok, buna ilgim de yok..

THS'nin "genel mesleki alanlarında" bir mesaj yazıyorsanız, ona bir başkasının mesaj yazmasına katlanmaya mecbursunuz... "Sana yazmadım, sen kim oluyorsun." kabilinden yaklaşamazsınız, özellikle de bu sitede... Bu anlamda, özel hukukunuzdan da bahsedemezsiniz.