Mesajı Okuyun
Old 11-09-2003, 14:57   #21
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Sevgili Ege, sozlerimde mumeyyiz olmayanlar aci cekmez gibi bir tezim yok, olamaz da, bilmem de oanakli degil, az da olsa akla sahip olmakla ovunuyorum cunku

Onlar kapsam disi..

İnsani iyi ya da kotu duyumsatan, akildir diyorum.. Ya beden , dokunma, fiziki etkilenimler diyebilirsiniz.. Bunun kesinlikle 2.planda geldigine inaniyorum. Hatta bu noktada bunu 2.plan olmaktan da cikarma ugrasi verenleri, bedeni acilari dusunce gucuyle asan , batan ignenin aciisni duymayan gostericileri animsayiniz diyorum.

AKLIN bizi yonlendirdigi ve yasamimizi bicimlendirdigini ifade etmeye calisiyorum. Ozgurluk nedir , daha dogrusu nasil ozgur olunur sorusunun cevabini akil yolu ile diye yanitliyorum

Boyle olmasaydi; ceza evinde yatan her mahkumun, dort duvar arasinda oldugu basit fizik gerceginden yola cikarak ozgur olmadiklari sonucuna varabilirdik. Dusuncesi ugruna savasim veren ve bunun karsiliginda hapisle cezalandirilan bir insanin, artik ozgur olmadigini soyleyebilir miyiz?

Sevgilerimle..

(Yanitlar kisiye yonelik de olabilir, hic birimiz alinmayiz , kisiliklere yonelmedikce sorun yoktur, zaten bu da guzel sitemiz icinde hic karsilasmadigimiz ve karsilasacagimizi da sanmadigimiz bir durum, oyle degil mi?)