Mesajı Okuyun
Old 05-02-2019, 19:25   #1
Konuk

Varsayılan Kocamın evi satmaması için sahip olduğumuz tek evimize aile konutu şerhi koymak şart mı?

Merhaba,
30 senelik evliliğimiz boyunca fiziksel ve sözlü şiddetine maruz kaldığım kocamdan ayrılıp çocuklarımla farklı bir şehre taşındım. Yaklaşık beş senedir ayrı yaşıyoruz. Tek konutumuz olan yazlık evimizin tapusu kocamın üzerinde bulunuyor.
1) Benim iznim olmadan bu tek evimizi satabilir mi ya da kiraya verebilir mi? Bunu engellemek için tapudan mutlaka aile konutu şerhi koymam gerekiyor mu? Bu şerhi onun bilgisi olmadan koyabilir miyim? O ev bizim tek evimizdi ve 18 yıl orada oturduk beraber.
2) Ondan bir şey talep etmemem şartıyla boşanmaya razı olacağını söyledi, yani evden hak talep etmezsem ve cocuklarım ıcın nafaka talep etmezsem sıkıntı cıkarmadan bosanacakmıs. Fakat ben calısmıyorum ve 2 küçük çocuğumla ortadayım, herhangi bir yan gelirim yok. Yıllarca emek verdiğim evden payımı almak istiyorum ve cocuklarım ıcın nafaka istiyorum. Kocamdan bosanırken bu evi alabilir miyim ya da evden dusen payımı para olarak talep edip alabilir miyim?

Bilgilendirirseniz cok minnettar olurum.

Not: Bu siteyle bircok magdura destek olduğunuz, emek verdiğiniz icin tum magdurlar adına tesekkur ederım.