Mesajı Okuyun
Old 01-02-2019, 09:45   #1
Konuk

Varsayılan boşanma kararı kesinleşmesi ve nüfusa geçmesi hk.

merhaba,
yerel mahkemenin verdiği boşanma kararını temyiz etmiştim. Yargıtaydan da karar yine boşanmalarına yani kararın onanması'na diye çıktı. Yargıtay'ın sitesinden baktığımda 17.10.2018 de onanma kararı verilmiş ve bu karar uyaptan baktığımda 23/10/2018 de kayda geçmiş. 05/11/2018 de yerel mahkemeye gönderilmiş. Yerel mahkemede kararı taraflara tebliğ etmiş. Ben kararı 24.12.2018 de tebliğ aldım. Karar düzeltmeye gitmedim. Davacı tarafta gitmedi sanırım. Çünkü Yargıtay'ın sitesinden baktığımda dosyanız yoktur deniliyor. 15 günlük karar düzeltme süresi de geçti. 08/01/2019 da karar kesinleşti zannederim. Edevletten baktığımda 17-23/12/2018 tarihlerinde reddiyat makbuzları da kesilmiş gördüm. Ayrıca yerel mahkeme 11/01/2019 da tebliğ mazbatasını da hazırlamış dosyaya koymuş gördüm. Dosyada ki son evrak ta bu tebliğ mazbatası diye görünüyor. Şimdi merak ettiğim bu mazbatadan sonra 20 gün geçti... Mahkeme kararı nüfusa ne zaman bildiriyor. ? Nüfustan baktığımda hala kimlğim evli diye görünüyor ? Ben mi başvuruda bulunacağım ? Ne kadar sürede boşanmış olduğum nüfusa geçer ? BEn çalıştığım için sigortaya bildirmem lazım. Nasıl bildireceğim ? Mahkemenin nüfusa bildirmesi ne kadar zaman alıyor acaba ?
çok sağolun Allah'a emanet olun.