Mesajı Okuyun
Old 15-12-2011, 11:31   #31
Av. Engin EKİCİ

Sayın Av. Musa TAÇYILDIZ;

Alıntı:
Yazan Av. Musa TAÇYILDIZ
Ben siz ve Sayın Gemicinin bu konuda biraz acımasız davrandığınızı düşünüyorum üstad. Kendi adıma söylediklerim biraz espri biraz da gerçek. Ayrıca bunlar mış gibi görünmek değil araştırmak için vakit kazanma yolları. Ne yani sizler önünüze gelen her sorunun cevabını biliyor musunuz? Üstelik bizlerin daha yolun başında olduğunu da unutuyorsunuz. Bu siteden de defalarca okudum, tecrübeli meslektaşlarımdan da defalarca duydum; "bir konuyu araştırmadan net birşey söylemeyin en iyi bildiğiniz konu olsa bile" diye. Bizimkisi araştırma için zaman kazanmaktan başka birşey değil ayrıca gerçekten tüm bilgileri yüzyüze almadan, belgeleri yada dosyayı söylemeden de net cevap verilemez diye düşünüyorum. Tekrar söylüyorum gerçekten acımasız olmuş yorumlarınız. Saygılarımla
Her konuda bilgi sahibi olunmasının gerekliliği üzerine herhangi bir ifadem bulunmuyor. Elbette ki araştırma yapmaksızın bilgi vermek çoğu zaman hatalı sonuçlara götürür bizi ancak siz, müvekkil edinebilmek için gelen herkese bilginiz/araştırmanız ölçüsünde katkı sunuyor ve danışma ücretini hiç gündeme getirmiyorsanız, bu hususu doğru bulmam mümkün değildir.
Alıntı:
Yazan Av. Musa TAÇYILDIZ
Vekaletini almadığım kimseyi aydınlatmadığımı belirtmek isterim. İsterseniz açıklayayım zira bu konu sizi bayağı rahatsız etmişe benziyor; ben araştırma için zaman kazandıktan sonra, büroma geldiklerinde sadece birkaç genel bilgi veriyorum, vekaleti verdiğiniz de gerekeni biz yapacağız ondan sonra dava hakkında ne yapacağımızı size söylerim diyorum. Mesleğin vakarını bu tip şeylere değişmeyeceğimi de bilmenizi isterim. Ayrıca mesajınız da yeni farkettiğim için şimdi cevap yazıyorum.
Görüşümü ifade ederek size katılmadığımı ve nedenini somut bir şekilde belirttim. Bu durumu "rahatsız olmak" şeklinde değerlendirmemek gerektiği inancındayım.
Alıntı:
...E o sırada araştırmamı yapıp net bilgiler verebiliyorum.
cümlesi de size ait olduğuna göre, vekalet almadan önce "net" bilgiler verdiğiniz zaten ifade etmişsiniz. Müvekkil adayları da, "ne kadar da bilgili" diyerek sizi vekil tayin ediyorlar anlatımınıza göre. Esasen bu hususta Sayın Av. Mehmet Saim DİKİCİ'nin
Alıntı:
Avukatlıkta ilk intiba ve yüzyüze görüşmenin içeriği çok ama çok önemlidir. Müvekkiller hukuktan hiç anlamasa da avukatın konuya hakim olup olmadığını görüşme sırasında kesinlikle iyi anlarlar. Notlarını o ilk görüşmeden hemen sonra veyahut görüşme sırasında verirler.
tespitine de katılıyorum.

Saygılarımla..