Mesajı Okuyun
Old 09-08-2021, 16:10   #1
Konuk

Varsayılan Görüşme Günlerinde Çocuğu Alıp Başka Kişilere Bırakmak..

Merhaba..
Yatılı görüşme günlerinde babasının çocuğu mahkemenin verdiği günden daha az alıp aldığı günlerin yarısında da yatılı olarak bir arkadaşına bırakması beni çok tedirgin ediyor. Üstelik burada bıraktığımı ve gece burada kaldığını annene söyleme sana çok kızar diyerek korkutmuş ve yalana teşvik etmiş ''çocuğa kızmayacağımı bildiği halde.'' Bir başkasına bırakması yanlışken bir de yalana teşvik etmesini hiç sağlıklı bulmuyorum. Başına kötü bir şey gelmesi ya da bir hata yapması durumunda çocuğun gizlemesini teşvik edecek zarar verici bir yönlendirme bu.. Biliyorum ki çocuğun öğrendği şey, ruh hali ve öğrettiği davranıştan ileride görebileceği zarar onun için önemli değil. Ve aslında ben çocuğu sağlıklı ve düzgün yetiştiremiyor, eğitemiyor olsam sevinirdi, malesef bunu da fark ediyorum.. Çocuk şu an ilkokul çağında ve ben ileri yaşları için tedirginim. Henüz zarar görmeden önce nasıl tedbir alabilir ve babada daha az ve yatılı olmadan kalması için nasıl bir yol izleyebilirim? Adli tatil sürecinde bir şey yapabilir miyim? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler..
Cevabınızı etkiler mi bilemiyorum, şu an boşanma kararı çıkmış fakat karşı tarafın istinafa götürdüğü bir davam var.