Mesajı Okuyun
Old 28-03-2009, 19:43   #167
Av.Barış

Yavru bir köpeğe yaklaşık 3 ay baktıktan sonra gençlik hastalı(Distemfer)'na yakalanıp acı bir şekilde onu kaybettim.

Şimdiye kadar hiçbir hayvana bu kadar bağlanmamıştım.Bugün burada kurulan hayvan barınağına gittim.Orada insanların tonlarca para döküp alıp sonra sorumsuz bir vaziyette sokağa atılan cins köpeklerden bazılarını gördüm.
Hepside depresyona girmiş ve korkmuştu.Yanlarına yaklaştırmıyorlardı.

Evin bahçesi için çok tatlı bir yavru köpek aldım.Tavsiyem orada bulunan bütün hayvanların evlat edinilmesidir.Çünkü aldıktan sonra onu eve götürüp acı bir gerçekle karşılaştık.Hayvana yiyacek aşı vs herşey verilmiş ama sevgi vs şeylerden mahrum edilmişlerdi.Tabii temizlik gibi şeylerde unutulmuştu.Yaklaşık 2 saat boyunca küçücük hayvanın üzerinden yaklaşık 50-60 tane diken çıkarttık.(yuvarlak ve sivri uçlu acayip bir bitki.Abartmadan söylüyorum.belkide daha fazladır)
Hayvanın çıkarttıktan sonraki keyfine diyecek yoktu.Birden bire o sakin utangaç hayvan canlanmaya başlamıştı.Manzara görülmeye değer

Gerçektende aklımda şu an diğer hayvanların durumu var.Bu daha yavru ve üzerinde bu kadar rahatsız edici bir şeyle karşılaşmış.kimbilir diğerlerinin üzerinde daha ne kadar vardır.