Mesajı Okuyun
Old 10-11-2008, 03:04   #155
Av.H.YALÇIN

Çözüm Hayvan Sevgİsİnİ Bİlen HukukÇular BuradaymiŞ MeĞer =)

Konuya dahil olmakta biraz gecikmişim ama büyük bir keyifle okudum yazılanları. İzlenimim bir kedi, köpek, kuş ya da hamster ile sınırlı kalan bir ilgi alanı oldu. Sokaklarda, deney labaratuvarlarında, kürk çiftliklerinde, sirk, hayvanat bahçesi, barınak ve aklınıza gelebilecek her alanda korkunç acılar içinde sömürülen hayvanlar dünyanın en büyük çığlığını oluşturuyor biliyor musunuz arkadaşlar? Bu konuya ilgi gösterilmesi beni ayrıca umutlandırdı. Buraya ayrı bir başlıkla yazmayı düşünüyordum sırası şimdi gelmiş demek ki. İstanbul Barosu Hayvan Hakları Komisyonumuz sahipsiz, kimsesiz, muhtaç hayvanların yaşama hakları için hukuki çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir. Sitede bir çalışma grubu oluşturmak da istiyorum kuralları öğrenip. Uygulanamayan, görevlilerin yok saymaya çalıştığı eksiklerle dolu bir yasayla (5199) onların en azından işkence, yakılma ve tecavüzlere uğramasına engel olmaya çalışıyoruz. Neler yaşadıklarını bilenleriniz vardır eminim. Toplumun çoğu bu konudan habersiz. Kediye köpeğe tecavüz mü olur canım? diyorlar. Daha neler neler olabiliyor. Bu amaçla çok ciddi ve geniş kapsamlı çalışmalarımız olacak, hepinizin katılımlarını bekleriz. Tabi bu sitede " önce insan hakkı, çocuklara tecavüzler edilirken hayvanla mı uğraşacağız; ya da bunca şehidimiz varken hayvan hakkı da ne?" diyecek çiğlikte ve düzeyde hiç kimsenin bulunmadığını varsayarak bu önerimi açıkyüreklilikle paylaşıyorum. Şiddet şiddettir ve hepimiz bir başka halkayı açabiliriz. Herkes kötülüğün bir yanından karşı dursa fena mı olur?. Güzel yazılarınız için hepinize teşekkür ediyorum. Komisyonumuza baronet sayfalarından ulaşabilirsiniz. Kedi köpek kuşla sınırlı değiliz .
Atlar, balıklar, martılar, deney hayvanları, yaban hayvanları, kürk hayvanları. Kimbilir bir gün Türkiye sokaklarında her sabah ölü hayvanlar işkence görmüş kedi ve köpekler bulunmayan bir ülke olur.. Bu biraz da bize bağlı. Amerikaya zenci başkan 20 yıl önce deseler kimse inanmazdı.. olmaz olmaz.. umut.. Ve tabi çok çalışma..selamlar