Mesajı Okuyun
Old 01-08-2007, 21:04   #26
calikusu_kamuran

Acil

Alıntı:
Yazan zeynepcnk
Sevgili Özge Yücel,
Burada savunulan eşlerin birlikte veya herhangi birinin tek başına aldığı boşanma kararına saygı duyulması gerektiğidir......... Resmi nikahın sonuçlarını hafifleterek "boş ol"'cuların da katılımını sağlamayı amaçlıyoruz.

Özür dilerim ben hiç bir şey anlamamaya başladım. Ne isteniyor? Karı kocadan ne ister? Artık anlamamaya başladım. Kolay bir boşanma isteniyor, ama boş ol demek yetmesin deniyor, bu nasıl çelişkidir artık anlamıyorum. Artık düşünüyorum da, acaba " yalnızca kadınların mı boşama hakkı olsun" denilmek isteniyor? İnanın kafam karıştı benim bu işten. Tamam, yalnızca kadınların " boş ol" deme hakkı olsun, ona da şahsen ben varım. Ama yarın öbür gün bir başka şey istenmesin yeter, ben bundan caydım denmesin yeter diyorum.

Şimdi yazınızda ayrıca, boşanma davası belli yararlı sonuçları kapsasın denilmiş, tamam, boşanma davasını yalnızca tazminat davası haline getirelim, peki boşamadan nasıl bu tazminata hükmedeğiz ki, taraflara " boş ol" sözcüğünü deme hakkı verelim, bu sefer işler hep karışır, " boş ol" dedi mi demedi mi, noter işlemi geçerli mi geçersiz mi falan filan, bu işler uzun iş bence. Bence vicdanı hür insan olarak bırakın Hakim Bey versin, yoksa, taraflara kalırsa bu iş, hayat çekilmez. Bu arada bir avukatın boşanma davasını noterlere, idari makamlara vermek istemesini anlayamıyorum, para kazanmak istenmiyor mu bu işten. Bırakalım tarafları, avukatlık mesleği şekilde kalmasın.

SAYGILARIMLA.