Mesajı Okuyun
Old 28-08-2007, 08:21   #12
M P

Selamlar Sayın ragıp ,
Bir köleye yaşam hakkı tanırsanız özgürlük hakkıda tanınmış olmazsınız ancak teoriksel olarak özgürlük hakkı tanınabileceği köle yaşadıkça imkanlar dahilindedir.Ancak köleler öldürülecek diye bi yasa koyarasanız ve köle öldürülürse alt hakların o kişiye tanınması imkansızdır.lşte benim üzerinde durmak istediğim konu minimum olarak insanlara yaşam hakkı tanınmalıdır.Şöyleki madem kadın haklarını savunuyoruz önce töre cinayetlerini çözmeliyiz onu şiddetle savunmalıyızki sonra kadın - erkek eşitliğinden , kadınlara iş imkanı tanınmasından bahsedelim.Her gün onlarca kadın töre cinayetine kurban gidiyor veya intihar ediyor devletin burada pozitif yükümlülüğüde var.O kişiyi töre cinayetine kurban etmeyecek yasalar koyacak veya intihar sebeplerini ortadan kaldıracak.Ben şahsen kadın hakları savunucusu değilim ancak bu formda töre cinayetine veya yaşam hakkına dair pek birşey göremedim fakat kadın-erkek eşitliğinden vs birçok şey gördüm.Tüm anlatmaya çalıştığım Kadınları yaşama bağlayacak doktrinleri savunmadıktan sonra kadın erkek eşitliğinden bahsetmenin de bi manası yok.
Saygılarımla ,