Mesajı Okuyun
Old 05-03-2008, 23:43   #1
sakgoz79

Varsayılan sebepsiz zenginleşme

Saygı değer meslektaşlarım bir müvekkilimin davası kafamı karıştıran husular bulunması sebebiyle sizin fikirlerinize danışmak istiyorum. Olay şöyle;
müvekkilimin sahip olduğu yol yapım firması işi gereği karayolunda bulunan tabelaları yeniliyo ve bunu işçileri vasıtasıyla yaparken bir araç gelip yolda çalışma yapan işçilere çarpıyo ve birinin yaralanmasına birininde ölmesine sebep oluyor.çarpan kişide vefat ediyor ve tutulan trafık zabtında da işçilere çarpan araç sürücüsü 8/8 kusurlu bulunuyor.müvekkilim firma sahibi olarak ölen kişi hastaneye ağır yaralı olarak kaldırıldığında hertürlü masrafı karşılıyor yaklaşık 12.000 ytl harcama yapıyor kurtulması için ama buna rağmen vefat gerçekleşiyor.bu harcamaların hepside faturalı ve faturalar müvekklimde mevcut.olayda burdan sonra başlıyo müvekkilim daha sonra kusurlu tarafın sigortasına başvuruyor hastaneye yapmış olduğu harcamaları almak için sigorta işlemleri başlatıyor ancak ödemeyi ancak ölenin yakınlarına yapabiliceğini söylüyor müvekkile ancak onlar size vekalet verirse hastane masraflarınızı size verebiliriz deniyor ve haliyle ölenin yakınları vekalet vermiyor ve hastane masraflarını müvekkilim yapmış olmasına rağmen hastane masraflarını içeren parayıda alıyorlar.şimdi burda sebepsiz zenginleşme nin tüm unsurları gerçekleşmiş durumda ve ben sebepsiz zenginleşmeye dayanarak dava açıcam ancak bazı meslektaşlarım mevcut faturaların delil olamıyacağını söyledi açıkcası kafam karıştı sizin fikrinize danışma ihtiyacı duydum mevcut olayla ilgili fikirleriniz için şimdiden teşekkürler ve saygılar..