Mesajı Okuyun
Old 09-06-2007, 23:43   #15
Staj.Av.Selçuk

Alıntı:
Yazan Nefer
aslında avukatların hukuki işleri yaparken uyguladıkları fiyat tarifesi olduğu gibi, baroların belirlediği stajyerlik fiyat tarifesi de olmalı..
haksız mıyım?

Sevgili Nefer,
çok doğru bir yaklaşım.Bu olayı ele alması gereken kurum barolardır.Fakat hiçbirşey yapılmamaktadır.Meslektaşlarımıza gelince-özellikle istanbuldan bahsediyorum-stajerlerin maaşlarının bir çoğu aynı.Sanki aralarında anlaşmışlar gibi.Tabiki bu dönemde önemli olan bilgi fakat bide bunun hak boyutu var.Malesef ki hakkı savunacak kişiler olan bizler kendi haklarımızı savunamıyoruz.
Stajer çalıştıran bir çok meslektaşımızın malesef bizim işi öğrenip öğrenmemizle pek ilgisi yok.onlar sadece kendi işlerinin düzenli yürümesini isterler.(çünkü onlar stajerlik yapmayan doğuştan avukattır onlardır)Yani çıkar dünyası...
Tabi bide bu işin saygınlık kısmı var.Olum-kızım bize çay getir vari söylenen hoyrat sözler.Bu durumla hiç karşılaşmadım.Ama karşılaşsaydım yapacağım belli.Çay tepsisini başından aşağa boca ederdim herhalde.Bunu yapan meslek ahlakından nasibini almayanlardır.
Şu sakın unutulmasın stajer avukatlarda avukattırlar.