Mesajı Okuyun
Old 08-07-2006, 20:02   #3
Av.Nefer

Sayın hskaraca,
Bana ebebeyinlerimin durmadan bulundukları tembih "kendine nasıl davranılmasını istiyorsan, başkalarına da öyle davran" olmuştur. Eğer görüşmelerde bulunduğum avukatlar da mutlaka aynı tavırdan geçmişlerse,aynı tavırla yoğrulmuşlarsa, bu tavırlardan geçmişte haz duynuş olduklarını sanmıyorum.

. Yine de "Kötü emsal emsal olmaz" ve "Avukatlar köle kullanmadılar, efendileri de olmadı" demişsiniz. Dediğiniz gibi bana karşı yapılanlar ve (eminim ki) diğer stajyerlere de yapılanlar, tüm avukatların da böyle davranacakları genellemesini yapma hakkını bana vermiyor; ancak siz de takdir edersiniz ki, bu gibi tavırlar daha meslek maratonuna başlamamış benim gibi genç stajyerleri ümitsizliğe sevk etmiyor değil.

Bu tavırdan da ders çıkaralım demişsiniz. Gelişmek, olgunlaşmak ve başarıya ulaşmak , bu zorlukları geçmek, bu yanlışları da hesaba katarak yaşamakla mümkün oluyor diye eklemişsiniz.Vermiş olduğunuz öğütler için teşekkür ederim, dediklerinizi dikkate alacağımdan emin olabilirsiniz; ancak tüm bunların ben de farkındayım ve tepkimi burada, sanal ortamda dile getiremeyeceksem nerede getirebileceğimi siz sormak isterim. Saygılar..