Mesajı Okuyun
Old 11-01-2013, 01:44   #510
Recep Gürkan KARAKAŞ

Varsayılan Lazer pointer biraz güvenliğe takıldı

Geçen hafta Çağlayan Adalet Sarayı girişindeyim. Her şey yolunda kemerimi saatimi çıkartmışım, Eşyalarımı beyaz kutulara itina ile yerleştirdim cihaza verdim. Cihazdan ötmeden geçmeyi başardım. .....Ve çağırdılar. bu cihazın faydasını görüyor musunuz? (ekranda bir şey işaret ederek) diye bir soru yöneltti ekran başındaki güvenlik görevlisi. Hangi cihaz olduğunu anlayamadım ve tereddütle baktım... Sigarayı bırakmanıza yardımcı oluyor mu diye bir soru daha. artık dayanamadım ve sordum. "hangi cihazdan bahsediyorsunuz?" diye. Yanıt: "şu ekrandaki yeni çıkan elektronik sigara bırakma aleti" dedi. Benim öyle bir aletimin olmadığını söyleyince "şu uzun pilli aletten bahsediyorum" dedi İyice endişelendim. Ceplerimi yokladım bir kalem ve yanında lazer pointer var. Hemen çıkarıp görevliye teslim ettim. Evirdi, çevirdi, ışığı karşıya tuttu, içini açtı pillerini çıkarttı, kapattı ve sordu "nedir bu ne işe yarar?" "Bu ders verirken tahtayı ışıkla göstermek için kullanılır" dedim. "Siz bilirkişi misiniz yoksa?" Dedi ve "evet" deyince "buyurunuz geçiniz" dedi, beylece bir uzun maceralı geçiş daha sona ermiş oldu. Bakalım daha neler göreceğiz...