Mesajı Okuyun
Old 04-06-2007, 11:40   #4
serpilşener

Sevgili "Konuk",

1.5 yıldır boşanmaya çalışan bir kadın olarak sizi çok çok iyi anladığımı belirtmek isterim. Ben de karşı tarafın avukatıyla ilgili çok çirkin suçlamalara maruz kaldım.

Eşim beni bir gece eve almadı ve ben de bu durumu jandarmaya bildirdim ve şu anda mahkemeler sürüyor. Benim içkili olarak eve geldiğimi iddia ettiler ki o geceyle ilgili eşimin jandarmadaki beyanında içki içtigimle ilgili hiçbir şey yazmıyordu. Tam tersine ben zaten içki içmeyen bir insanım ve o gün akşam üstü annemi besin zehirlenmesinden dolayı hastaneye acile göturmuştuk. Tamamen avukatının uydurduğu birşeydi bu. Daha sonra 4320 maddesini uygulatıp eşimin evden uzaklaştırılmasını sağladık. Avukatın bu konuyla ilgili dilekçesinden aynen şu cümle yazıyordu:

"EVLİ KADINLARIN SOKAK ORTASINDA SAATLERCE DÖVÜLÜP YERLERDE SÜRÜKLENDİĞİ VE HATTA POLİSLERİN GÖZÖNÜNDE DEFALARCA BIÇAKLANDIĞI BİR ÜLKEDE, GECE YARISI ALKOLLÜ BİR ŞEKİLDE EVİNE GELEN VE SOKAKTA BEĞIRIP ÇAĞIRAN, ÇİRKİN EL KOL İŞARETLERİNİ YAPAN KARISINA ÇEKİP GİTMESİNİ VE AYILDIKTAN SONRA GELMESİNİ SÖYLEYEN KOCANIN BU DAVRANIŞININ AİLE KONUTUNA ÜÇ AY SÜREYLE GİRMESİNİ YASAKLAYAN MAHKEME KARARINA GEREKÇE YAPILMASINI GERÇEKTEN SON DERECE ENTERESANDIR."

Bu mahkemeye sunulan bir dilekçenin sadece bir cümlesi ve üzerinde çok yorum yapılabilir.

Eşim arabamı da çaldı elimden. Ve gene avukatının kurduğu cümleler şunlardı:
"O arabayı yakarım gene de sana vermem." - "Sen (eşim için söylüyor bunu) de bu arabayı kaptırırsan erkek değilsin."

Şu andaki konuya istinaden benim tek yorumum var. Bir avukat nasıl bu kadar kişileştirebilir?. Baroya, kadın grubuna şikayet etmeye yeltendim ama artık o kadar yoruldum ki. Çünkü eşim aynı zamanda evimi de çaldı. Şu anda savcılık dahil 4 ayrı yerde davam sürüyor. Benim yorumum tüm avukatlar için değil. Benim iki avukatım var ki bu hayatta tanıdığım en dürüst insanlar. ama her meslekte olduğu gibi maalesef bu meslekte de profesyonelliğini kaybedip davaları kişiselleştiren avukatlar var.

Vee ben onları kınıyourm.