Mesajı Okuyun
Old 19-08-2006, 08:46   #10
Armağan Konyalı

Alıntı:
Sayın Konyalı, eleştirimi rica ediyorum mazur görün zira talihsiz ve tehlikeli bir fikir telakki etmiş bulunmaktasınız

Sayın selimbalku

Konuyu bütün üyelerin de katılımı ve katkısıyla ayrıntılarıyla tartışmak isterim. Bu nedenle, HUKUKÇULUĞUMDAN UTANDIĞIM SUÇ başlığı altında HUKUK SOHBETLERİ alanında yeni bir konu açıyorum.

''Talihsiz ve tehlikeli'' olan benim fikrim değil; kanunlar çerçevesinde yapılacak bir şey olmadığından talihsiz ve tehlikeli olan KANUNLAR'dır.

Sadece şu sorunuza burada yanıt vereyim : Kendisine karşı gelenden yana olan tek kanun yoktur. Ama kanunların hepsini birden ele alırsanız, ruhsatsız inşaat yapma; ruhsatsız işyeri açma, gürültü yapma, çevreyi kirletme, sigara içme, mühür fekki gibi pek çok konuda kanuna karşı gelen birine karşı uygulamacının çaresiz olduğu ortaya çıkıyor.

Bu çaresizliğin nedenini mühür fekki konusunda vereceğim. Böylelikle kanuna aykırı biçimde işyeri çalıştırmak, gürültü gibi konuların sonucuna bakacağız. İşyerini kapatmak ve mühürleme çözüm için sanki altın anahtar gibi sunulmaktadır. Halbuki mühür fekki suçu zurnanın zırt dediği noktadır. Çaresizliğin zirvesidir.

Saygılarımla