Mesajı Okuyun
Old 12-01-2007, 10:02   #6
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Sayın Şimali,

Alıntı:
siz üniversiteden diplomanızı aldıktan hemen sonra göreve başladığınızda, okuduklarınızla gördügünüz yaşadığınız pratikte ki gerçekler karşısında hiçmi şaşırıp kalmadınız ve çok iyi bildiğiniz konularda bile "belki böyle değildir" dediğiniz olmadımı? Kaldıki bilmemek ayıp değildir,ögrenmemek ayıptır

Alıntı yaptığım cümlenizin koyu renkle ayırdığım alanıyla, eleştirdiğiniz konu arasında bağıntı yok.

Hiç birimiz her şeyi tam olarak bilemeyiz. Her konuya vakıf bir hukukçu tahayyül dahi edemiyorum. Hukukun her alanına vakıf ve sorusuz yaşamını sürdürebilecek bir tek hukukçu olduğunu da snamıyorum. Profesör doktor hukukçular dahi, ancak kendi uzmanlık konularına vakıf olabilirler tam anlamıyla ancak.

Ben de her şeyi bilmiyorum. Ama her aklıma eseni "sormuyorum".

2002 yılından beri bu siteye üyeyim. 2002 yılından beri kendi nam ve hesabıma sorduğum soru sayısı 10'u geçmemiştir. Bunun nedeni her şeye vakıflıkla, yeni mezunlukla, meslekte tecrübeyle vb vb ile ilintili değil. Bunun nedeni, meslektaşlararası yardımlaşma isteyeceksem, öncelikle en azından yasalara, şöyle bir göz atmış olmam gerekliliğindendir. Çoğunlukla da bu yeterli olur. Araştırma ve düşünme uğraşıları yeterli olmazsa, bu soru olur ve alana yansır.

Şimdi, büroda önünüzde iş bekleyen 10 dosya olduğunu düşünün. Aynı zamanda gelen giden nedeniyle vakit darlığı da yaşadığınızı. Bu hemen hepimiz için geçerli olabilir. 10.000 üyeli sitemizde, her üye bu on dosyada aklına takılan soruları, ayrıntısına dahi girmeksizin, gelişi güzel site forumlarına yazıp cevap beklerse, sitenin mesleki dayanışma alanının ne hale gelebileceğini, yanı sıra dayanışma kavramının içinin boşalıp boşalmayacağını, varın siz tasarlayın.

Forum yöneticisi olmak, eleştirmeye engel olmamalı. Tıpkı beni de her aklıma geleni soru olarak yöneltmek hakkına ayrıcalıklı kılmadığını düşündüğüm gibi.

Saygılarımla...