Mesajı Okuyun
Old 19-03-2013, 13:28   #588
Av.Mehmet Saim Dikici

Ahh İstanbul İstanbul olalı,
Hiç görmedi böyle zulüm...

--
Sabah sabah neredeyse başıma gelmeyen kalmadı.

Bahçeşehir-Mecidiyeköy expres otobüsler süper, yorulmadan hızlı gidip geliniyor dedi arkadaşlar, ben de hadi sabah yol da açık 6.40'da kimse de olmaz otobüsle gideyim dedim. ))

Biletim yok, büfelerde de bilet yok ne hikmetse kıtlık var sanki, neyse otobüse bindim şoföre dedim: "biletim yok para versem olur mu?" "para alamıyoruz ama birisinden rica edip, parasını verip, akbil'inden kullanırsınız." dedi... iyi dedim neyse bu defa da bozuk param yok, parayı bozabilen de... ) Mecidiyeköy'de inince kart alıp okuturum diye düşündüm...

Bu arada sabahın 06.40'ında otobüs hınca hınç dolu, yer yok; şoförün yanında ve ayaktayım ön kapının hemen orada... Sürekli birileri biniyor...

Otobüs hareket etti, tam Tem gişelere geldi ki Bizimevler denen bölgede yokuşta bozuldu... ))) Adamcağız kaç defa marşa bastı olmadı, araba gaz yemiyor. Ayaktakiler inelim dedik, ama fayda etmedi... yine çalışmadı, sonra herkes indi söylene söylene... Kimi sınavım var diyor kimi işe geç kaldım diyor...

Çok daha iyi anladım sevgili bahtsız bedevi kardeşin halini...

Oradan yaklaşık 4 km yürüyüp eve dönmeye karar verdim tabi ki yolda peşime takılan Kıbrıs eşeği boyundaki köpek ile mücadele edeceğimi nerden bileyim...

Evde kahvaltı yapıp, arabama binip işe geldim, yorgunluğum da bana kar kaldı. ))