Mesajı Okuyun
Old 24-03-2002, 16:35   #3
utku

Varsayılan sansür ile özgür düşünce olur mu?

turk hukuk sitesinin değerli adminin yazdıklarına kısmen katılıyorum.böyle bir açıklamanın yapılmamış olmasını isterdim..
internet ortamında hem özgürlükten bahsedip hem de yazılanların bir kısmının( önemli bir kısmının) budanması ne derece demokratikliktir?.meşruti monarşiden ne farkı vardır?
eğer başımızda bir patron,şef bulunacaksa bizim düşüncelerimizi istediği gibi yayınlayacaksa burada demokrasiden söz edilemez..bunu yapanlar başka bir zaman bizim yazmadığımız ifadeleri bizim ağızımızdan yazılmış gibi gösterip bizi ağır itham altına sokmazlar mı?bunlar mümkündür!! sansürün olduğu bir ortamda özgür düşünceden bahsetmek imkansızdır..
avukatlık sınavı hakkında yazmış olduğum kimi ifadeler sansüre uğramıştır..eleştirdiğim konu ve kişilerin işine gelmeyen kısımları sansürlenmiştir!..
ayrıca sayın adminimizin biz gençler hakkındaki görüşleri bende olumsuz bir intiba bıraktı..bizlerin toy olduğu hoş karşılanması gerektiği gibi ifadeler okudum.teamülleri bilmediğimiz doğru olabilir.ama bu bizim hiçbir şey bilmediğimiz anlamına gelmez.sizin değiminizle ''kıdemli üstadlar'' her şeyi biliyor bu yüzden bunları hoş karşılamalıyız gibilerinden ifadelerin benim nezdimde ciddiye alınmadığımız gibi bir etki bırakmıştır..
son olarak sayın adminden ricam olacak!türkiye de düşüncelerimizi zaten dilediğimiz gibi belirtemiyoruz.bari bırakında internet ortamında rahat edelim..
saygılar...