Mesajı Okuyun
Old 16-06-2011, 10:36   #14
Admin

Sayın Av.Barış,
Alıntı:
Yazan Av.Barış
Sayın admin emin olun hakem heyetleri de tüketici lehine yorumlayacaktır. en azından benim bulunduğum heyet benim gibi yorumluyor.
İçimizi rahatlattığınız için teşekkür ederiz, bizim umudumuz da hakem heyetlerinin ve yargının konuyu böyle yorumlamasıydı.

Ancak konuya ilk eklediğim mesajda belirttiğim gibi, benim asıl eleştirdiğim Tüketicilerin Korunmasına ilişkin bir yönetmeliğe bu konuda tartışmalara yol açacak ve firmaların tüketici aleyhine yorumlayacağı böyle bir madde konulmuş olması.

Üstelik de yıllardır olan uygulama (yani faturanın tek başına garantiden yararlanmak için yeterli görülmesi) Türkiye'de tamamen yerleşmiş ve hem tüketiciler, hem satıcılar tarafından tamamen benimsenmişken.

Bu yönetmelik öncesi bir ürünü sadece faturası ile üretici ya da satıcıya götürerek garanti hizmetinden yararlanabiliyorken, yukarıdaki faturadan görüleceği üzere şimdi önce bir hakem heyeti ziyareti yapmamız gerekecek. Peki niye? Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tüketiciyi korumaya(!) çalıştığı için!

Olumlu bir değişiklik yapmalarından vazgeçtim, "gölge etmeseler", tüketici için daha iyi olabilirdi diye düşünüyorum.