Mesajı Okuyun
Old 20-06-2006, 13:01   #5
hükümsüz1621

Varsayılan basit de olsa bir yardım ...

sayın lawlove...herkes gücü ve imkanı yettiğince destek olacaktır.ben henüz öğrenciyim kendi yaşamamı geçindirmeye uğraşacağım..benden milyarlarla yardım etmemi mantıklı ve akıllı hiçbir insan bekleyemez
.bir dondurma,bir sevgi gösterisi benim egomu tatmin etmeye uğraştığımı düşündürmemeli.ben kendi adıma bir şeyler yapıyorum zaten.ben bu sözleri yazarken başkalarının da ,(imkanları olanların) yardım için seferber olmaları gerektiğini vurgulamak istedim.evet çok ciddi uygulamalar gerekiyor bu konuda hemfikir ollduğumuz bir realite.ancak her kişinin maddi imkanı el vermez.bendeki hazine yüreğimdir.ve o çocukların da sevgiye çok ihtiyaçlarının olduğu da bir gerçektir sayın lawlove...maddi destek verirsiniz ama onları zorla çalıştıran kişilerden kurtarmak lazım.yoksa çocukları kurtarmış olmazsınız,üstüne üstlük onları çalıştıran bu zorbaların karınlarını doyurmuş olursunuz...öncelikle onlara sosyal bir kurum açmak lazım.ancak malatyadaki çocuk yuvasında yaşananlara sahne olmaması için sürekli denetlemek gerek.bir bina inşa edip çocukları oraya yerleştirmekle yardım yapılmış olmuyor...başından sonuna kadar ilgilenmek lazım.kocaman bir yüreği,sabrı,azmi,sevgisi ve PARASI olanlar yapabilir bunu..PARASI olmayanlar da benim gibi dondurma alır o çocuklara ya da başlarını okşar.....elbette ki ilerde avukat olduğumda bana ihtiyacı olduğunu düşündüğüm herkese yardım edeceğim.basit yardımların aktörü olarak kalmayacağım...işte o zaman karaya vurmuş olan bir denizyıldızını bile kurtarsam çok şey değişecektir onun için...çabalamak lazım,seyirci kalmamak lazım....yapılması gerekenler belli aslında...yapacak kişiler nerde?
saygılarımla
ELİF TÜRK BURSA-DİYARBAKIR