Mesajı Okuyun
Old 12-06-2007, 15:24   #419
persona

oncelikle belirteyim ben, film uzerinden konusuyorum, gercek hayat hikayesinin ne oldugu ve filmin bunu carpitip carpitmadigi konusunu bilmiyorum...

filmi eger dikkatli izlediyseniz sayin D'arc , filmin sonlarinda , mahkeme kisminda jean D'arc in vicdaniyla hesaplasma sahneleri vardir, o sahnelerde , kendisini o ana kadar hep kendinden ustun bir guc tarafindan secildigine inanan ve o gune kadar basindan gecen tum olaylarin bu ustun varlik tarafindan kendisine verilen bir gorevin parcasi oldugunu dusunen bir insanin, aslinda olaylari incelediginde siradan dunyada herkesin basina gelebilecek olaylar oldugunun farkina vardigini gorursunuz, bu farkindaliktan sonra zaten , jean nin tum direnci kirilir ve yanma olayi artik onu o kadar korkutmaz.... belki de -benim gorusum-, hayatini devamli bu dusuncelerin ve inancin pesinden gecirmis olmanin ve hep kendisini secilmis bir kisi olarak dusunmenin verdigi bir pismanlik... belki bu farkina varis hepimizin gozunde onu azize konumuna yukseltiyor,....

ayrica, bu yoruma bu kadar ustunuze alinmanizin beni cok uzdugunu itiraf etmek istiyorum... iyi filmlerin guzelligi onlarin her bir kisi tarafindan baska turlu okunabilmelerine imkan vermeleridir...