Mesajı Okuyun
Old 06-06-2007, 20:39   #42
ecesaka

İlk hacizlerimden biriydi. Borçlunun evine hacize gitmiştik... Kapıyı 14-15 yaşlarında küçük bir kız açtı... Yanında henüz konuşmayı-yürümeyi yeni öğrenen küçük bir bebek... İcra memuru kıza evde büyük birisinin olup olmadığını sordu, kız evde ikisinden başka kimsenin olmadığını söyledi. Bunun üzerine komşu çağırabileceğimizi söyledik bizden korkmasın diye... "Yok istemem" dedi. Muhafaza yapmayacaktık, memur daha sonra yedieminlik için bir komşuyu çağırırız diyerek içeri girdi. Bende arkasından...

Bir masa bulup oturduk, memur tutanağı tanzim etmeye başladı. Bu sırada bende etrafa göz gezdiriyordum. Derken, tam karşımda duran balkonda bıyıklı, yaşlıca bir adamın sigara içtiğini gördüm Kız evde kimse yok dediği için görünce ödüm koptu haliyle İcra memuru da benim donmuş ifademi görünce korktu, arkasına dönüp baktığında balkonda iç çamaşır-atlet duran adamla göz göze geldi... Kim olduğunu sorduk, kız "amcam" dedi... Adamı içeri çağırdık... Adam kızdan pantolonunu istedi... Durumu anlattık, adam kızın "dayısı" olduğunu olduğunu söyledi. Ben bu sefer hacizden çok kızın durumu için telaşlanıyordum ki, 1 yaşlarında küçük çocuk ba-ba ba-ba diyerek adamın bacağına sarıldı