Mesajı Okuyun
Old 19-02-2019, 17:19   #3
Av.mehmet.av

Acil

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
1- Yargıtay kararına gerek yok. İİK 67. ve 68. maddeler gayet açık olup "itirazın tebliğinden itibaren" süreler başlayacaktır.

2- "Müttali olmak" yeterli değil, cevap yukarıda 1. maddede.

3- İcra hukuk mahkemesinde inkar tazminatı kesin verilir ancak sulh hukuk mahkemesinde "yargılamayı gerektirir" bir durum oluşursa vermeyebilir.

Karar verememe nedeniniz nedir?

Neden İHM'de açıyorsunuz?

Elimizde Kat Malikleri Genel Kurulu Tutanağı var. Bu tutanakta tahmini giderlerin ve işletme projesinin görüşüldüğü ve kabul edildiği yazıyor. Ancak birden çok mülkü olan bir malik mealen "müteahhit ile aramızdaki ihtilaftan dolayı daireleri henüz teslim alamadık, bu yüzden daireleri kullanma hakkımız yoktur, aidatların ödenmesine yönelik karara itiraz ediyorum" demiş. Bu itiraz işletme projesine itiraz olarak düşünülebilir ve kesinleşmediği için İİK 68/1'deki belgelerden sayılmayabilir diye endişem var İcra Hukuk Mahkemesinde itirazın kaldırılması davası açmaya.(Not: Tutanakta geçen itirazın devamında toplantıya katılan diğer kat malikleri beyan olarak "her malikin aidat ödemesi gerekir." diye yazmışlar. Acaba bu beyan yapılan itirazın değerlendirilmesi ve kararın aynen kabul edilmesi olarak düşünülebilir mi?)

Neden İHM açmayı düşünüyorum? Yargılamanın hızlı sonuçlanması için açıkçası. Bir itirazı açıyorum ki aleyhe hüküm olursa SHM ne dava açayım diğer dosyalar için.

Fikirlerinizi rica ederim?