Mesajı Okuyun
Old 27-05-2008, 12:10   #1
Konuk

Varsayılan Boşanma Dosyasına Delil ve Tanık Sunulması

Sayın Hukukçular,
Davacı konumunda olduğum boşanma davasının 1.ve 2.duruşmasına benim dışımda giren olmadı. Hakim, 3.duruşmaya erteledi ve bana tanık ve delil sunmam için 10 günlük kesin süre verdi.
1. Dosyaya tanık sunmanın pratik olarak yolu tam olarak nasıldır?Matbu bir evrağı var mıdır?
2. Tanığa gerekli bildirimi ben yaparsam, yine de dosyaya tebligat masrafı ödemem gerekir mi?
3. Tanık/tanıklar 3.duruşma günü davalı-davacı ile birlikte mi dinlenir yoksa duruşma dışında mı görüşmeye çağrılır?
4. Kusurlu olan eşim boşanmak istemediği için 3.duruşmaya da gelmeyecek. O gelmese dahi, 3.duruşmada tanıkların dinlenmesi sonucunda davanın düşmesi, duruşmanın yeniden ertelenmesi veya boşanma kararı çıkma olasılığı nasıldır?
5. Sunacağım tanıkların kimliğinden eşimin haberdar olmasını istemiyorum, çünkü benim lehime ifade verecek olmaları eşimi çok incitir. Duruşmaya gelmeyeceği için mahkemede karşılaşmaları olasılığı düşük. Dava bitişinde eşime de yapılacak herhangi bir tebligatta tanıkların kimlik bilgilerine ve ifadelerine de yer verilir mi?
Yanıtlarınız için teşekkür ederim.