Mesajı Okuyun
Old 07-01-2007, 12:34   #10
Y£LİZ

Varsayılan Berdel yerine cinayeti tercih etti

Kadıköy Göztepe'de öldürülen 70 yaşındaki Sühendan A.'nın katili kızı Elif A. ile 17 yaşındaki bakıcısı B.D. çıktı.
Mardin'de "berdel" usülü ağabeyinin kız aldığı aileye gelin verilmek istenince evden kaçan 17 yaşındaki B.D., İstanbul'da bakıcılık yaptığı 70 yaşındaki Suhendam A. adlı kadını öldürdü. Genç kız cinayete yaşlı kadının 37 yaşındaki kızı Elif A.'nın azmettirdiğini ileri sürdü. B.D., "Elif Hanım bana annesini öldürmemi teklif etti. Ben de böyle bir şeyi yapamayacağımı söyleyerek, evden ayrılmak istedim. Berdel nedeniyle evden kaçtığımı bilen Elif Hanım beni aileme teslim etmekle tehdit etti" dedi.
Çapraz sorguya alınan B.D., suçunu itiraf ederek, korkunç cinayeti şöyle anlattı:
"Uygun bir zaman bekledim ve Sühedan A.'yı sobaya doğru ittim. Ardından kömür küreği ile başına vurdum. Kanlar içinde kalmıştı. Bayılınca kızı Elif'e telefon açtım. Eve geldi. Annesinin ölmediğini görünce 'Başına yastıkla bastır' diye bağırdı. Ben de yastıkla ağzına doğru bastırdım. Kısa süre sonra can çekişerek öldü." Yaşlı kadının kızı suçlamaları kabul etmezken iki zanlı, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

http://www.milliyet.com.tr/2007/01/07/son/sontur06.asp