Mesajı Okuyun
Old 25-11-2006, 18:21   #26
üye8180

İst. Üniversitesi Adalet Yüksekokulu'nda okurken,( 1996-1998) o tarihte yüksekokulun müdürü olan değerli hocam Prof. Dr. Füsun Sokullu Akıncı'nın gülen yüzünü, hanımefendiliğini, saygın bilim kadını kişiliğini, ulu önderimiz Atatürk'ün devrimlerine içten bağlılılğını hiç unutamam. Sevgili hocamın ceza hukuku, kriminoloji derslerine girmiştim. Hocamla İst. Ünv. Hukuk Fakültesi'nde de, Ceza Hukuku kürsüsünde derslerde birlikteydik.Onu her zaman örnek aldım. Yine hukuk fakültesinde, medeni hukuk kürsü başkanı Sayın Prof. Dr. Şener Akyol'u hep saygı ve sevgiyle hatırlarım. Hocam tahtaya 'İnsan insanın kurdudur' tarzında veciz sözler yazar, pozitif enerjisi ile bizi büyülerdi.Ve değerli hocam Prof.Dr. Semih Gemalmaz... Benim yaşantım boyunca görüp görebileceğim en çalışkan hoca. Tam bir Türkçe konuşma yazma hitabet ustası. Onu da daima sevgi ve saygıyla anarım. Bu kıymetli insanların derslerine girmiş olmamız dahi kıvanç ve onur verici bir şans ve hayat deneyimi olsa gerek. Ben bütün hocalarımı çok seviyorum. Allah onlara her şeyin en güzelini, en hayırlısını nasip etsin.Emeklerini ödeyemeyiz.