Mesajı Okuyun
Old 29-12-2006, 00:00   #16
umutlaw

Sayın Meslektaşlarım

Her ne kadar işveren haklı ise de elinde delil bulundurmadan işçiye : Anahtarı bırak ve evine git biz sana bildiririz söylediğinde hiçbir delilim yok ama şüphelenmişim demektedir düşüncesindeyim.
İşveren; olayın ertesi günü birden bire delil buluyor ve şüphelerinde haklı olduğunu ispatlamak için işçi hakkında C. Savcılığına suç duyurusunda bulunuyor ancak olay gününden tam 9 gün sonra sözleşmeyi fesh ettim, yardım amaçlı iki ay gelip yanıma çalışabilirsin diye ihtar gönderiyor ama yine hiçbir delil beyanında bulunmuyor.
Eğer her ne şekilde olursa olsun hak işverenin ise işveren işçiye işi terk et dediği anda MUTLAKA DELİLİNİ bildirmek veya elinde bulundurmak zorunda değil mi ?
Madem elinde bir delil var, madem konuya ilişkin Savcılığa başvuruda bulunmuş o zaman neden dokuz gün sonra yardım amaçlı iki ay gelip yanıma çalışabilirsin demektedir! Yani açık açık ben delil buldum ancak kendimde emin değilim sen bir işe gel de ben iyice delillerimi toplayıp öyle seni tekrar işten çıkarayım mi demektedir ! O zaman dürüstlük kuralı ve hukuken işverenin iş esnasında sözleşmede belirtilen iş ile ilgili aksı davranışların tespit edilmesi halinde bunların iş sözleşmesi feshine yol açabileceği hakkı ve esas ilkesi ne anlam taşımaktadır!?
Saygılarımla