Mesajı Okuyun
Old 21-10-2008, 08:26   #1
gamze taşyürek

Acil boşanma ve eşin maddi kazancını gizlenmesi

merhaba,
eşimle 13 yıllık evliyim,ancak son 1 yıldır evden kendi isteğiyle ayrıldı.şu anda da boşanmak istediğini söylüyor,
anlaşmalı boşanmak istediğimi söyledim tamam dedi.Ancak anlaşmak için bir takım taleplerim oldu.hepsine hayır dedi.
2 çocuğum var,onların geleceğini düşünerek şu an oturduğum evi çocukların üzerine vermesini istedim.(şu an oturduğum ev eşimin babasının,fakat evlendiğimden beri bu evde oturyoruz)eşimin ailesinin durumu çok iyi (eşiminde)
fakat eşimin üzerine hiç birşey yok.araziler,bağlar,bahçeler...
eşim sadece isteğe bağlı bağkurlu.fakat çevremizdekiler o malların eşimin bağlarda-bahçelerde çalışarak anne-babasıyla birlikte kazanılmış mallar olduğunu biliyor.
çocuklara nafaka veremeyeceğini yüzüme gülerek benim çalıştığımı ve kendisin çalışmadığını söyledi.çok incindim.çünkü maddi durumu normal seviyeden çok-çok daha iyi.
bu konuyla ilgili ne yapabilirim.şu an kendisi mahkemeyi başlatıyor.kamu kurumunda çalışıyorum.o yüzden sen çalışıyorsun diyor,çocuklarımın okul masraflarına dahi karışmayacağını söylüyor.
bir şekilde çocuklarım için (nafaka) ve bu oturduğum ev için birşey yapabilirmiyim.yol gösterir,yardımcı olursanız çok sevinirim.teşekkürler.
iyi çalışmalar...