Mesajı Okuyun
Old 05-10-2009, 10:04   #14
özfn_34

Alıntı:
Yazan tmr_dmrc
arkadaşlar ben de bir konuda yardımlarınızı bekliyorum.müvekkilim alt işveren yanında çalışırken taşeron şirket zarar ettiğini öne sürerek iflas etmiş gösteriyor kendini ve işçilerin çıkışını veriyor.daha sonra başka bir şirket adıyla taşeron olarak çalışmaya devam ediyor ve müvekkil de bu şirkette (yeni kurulan şirkette) çalışmaya başlıyor.ancak yeni kurulan taşeron şirket geçen gün kapanıyor ve müvekkil ve diğer çalışanların hiç bir hakları verilmeden işlerine son veriliyor doğal olarak.ben şimdi asıl işverene dava açmak istiyorum anck ortada taşeron şirketler yok.bu durumda dava reddedilebilir mi?şimdiden teşekkürler.
Merhaba,sorunuzun yanıtını vermek için geç olsa da birşeyler yazmak istedim.Bahsettiğiniz davada ortada taşeron firmaların olmayışının davanın üst işveren açısından kabulüne etkisi yoktur.Davanız dinlenecek ve kabul görecektir eğer haklıysanız ,olsa olsa tahsil kısmında sorun yaşayacaksınız.Üst işveren bir kamu tüzel kişisi vaya güvenilir bir şirketse siz alacağınızı ondan tahsil edersiniz.Sonrası artık üst işveren- alt işveren ilişkisi içerisinde kendi aralarında çözülecek bir problemdir.
Saygılarımla