Mesajı Okuyun
Old 02-08-2007, 01:03   #52
Murat Serdar

Alıntı:
Yazan NAZ80
kesinlikle fırsat eşitliğine aykırı bir durum olduğuna inanıyorum.Çok akıllı değilsin paran var hukuk okuyabilirsin.Çok akıllı değilsin paranda yok hiç bişe olamazsın.. bu kadar basit.. Gece gündüz ders çalışıp devlet üniversitesinde okuyanlarada haksızlık....Bu kadar zor ve emek isteyen bir meslek
bu hale gelmemeliydi... Nerde eşitlik, özel üniversitede okyan arkdaşlar......
Sayın NAZ Hanım gerçekten takdire şayan bir yaklaşımda bulunmuşsunuz,sistemin yanlışlıklarını eleştirmek yerine,adeta sistemin kendi yetersizliğini kabulu sayılan özel eğitim kurumlarında okuyan öğrencileri suçlamışsınız.Doğru ya,insanların maddi imkanlarını iyi bir eğitim almak için kullanmalarından büyük bir suç varmı?Doğru ya zaten parası olmasa da zekası sayesinde bu okullarda burslu olarak okuyan öğrencilerde yok.Zaten bu insanlar parasını peşin vedikleri diplomayı satın alıyorlar,gerisi formalite ne de olsa bu okullar YÖK e bağlı değil.Kastettiğiniz eğitimin özelleşmesine karşı olmaksa,sosyal bir devlet anlayışı içinde bu görüşü kabul eder ve tartışırız ama bunun kabahatini,ailesi belki dişinden tırnağından ayırarak yada hiç zorlanmadan çok da farketmez,özel okullarda eğitim gören insanlara atarak değil,hele o insanları daha az akıllı olmakla itham ederek hiç değil.Öss sınavının salt akıllı olanı seçtiği fikriniz de yine takdire şayan gerçekten.Eşitliği savunan bir arkadaşım olarak size üniversiteyi kazanmak için herhangi bir özel dersaneye gidip gitmediğinizi sorabilirmiyim?Peki taşımalı eğitim yapılan köylerde,ücretsiz olarak her köyde eşit bir şekilde eğitim veren özel dersaneler var mıdır?Eşit olmayan sistemin kendisidir,bunun için bir şekilde bu sistemde kendi imkanlarıyla çıkış yolu bulabilmiş insanları suçlayamasınız.Saygılarımla