Mesajı Okuyun
Old 23-09-2010, 14:43   #8
trionix

 
Varsayılan Ergin kişi evlat Edinilirken de 18 yaş farkı aranır mı?

Madde 308 Kanunun A.Küçüklerin evlat edinilmesi başlıklı bölümünde, IV.Küçüğün rızası ve yaşı başlığıyla düzenlenmiş.
Ben yasayı okuduğumda bu yaş farkının sadece evlat edinilen küçük ile evlat edinen arasında arandığını anlıyorum ancak Yargıtay içtihatları aksi yönde.
Yarın bu konuda bir dava açacağım, müvekkil ile evlat edinilecek ergin arasında 16 yaş var. Ne yapacağıma karar veremedim.