Mesajı Okuyun
Old 28-11-2006, 14:56   #11
Av. Ali Aksoy

Alıntı:
Yazan ragıp
Ancak bu forumların mahkeme olmadığını hatırlatmakta yarar var sanırım. Burada fikir alışverişi yapıyoruz sanıyorum. ... Kesin olarak haklı olduğunu bildiğimiz, kaç müvekkilimiz, kanıtlayamadığı için dava kaybetti? En azından bunu hatırlamakta yarar var.

İşte mesele budur aslında... Bu forum mahkeme değil, ben birilerinden "zorba" yahut "3.sınıf mafya elemanı" diye bahsederken, bunu kanıtlama amcı ile söylemedim zaten. Burası bunun da yeri değildir.

Bunu söylememin sebebi, halk nezdinde bu şekilde tanınıp bilinen kimselerin, "jüri" sistemine dayalı bir yargılamada konumu değişir miydi ? Amacım bunu tartışmaktı. Sağolsunlar pek çok katılımcı işin bu yönüne ilişkin görüşlerini aktardılar. Bu konunun açılma amacı çeşitli yönleri ile jüri sistemini tartışmaktır.

Gelinen aşma itibari ile konu rayına girdiği için, önceki yazılarınızda değinilen hususlara girmeyeceğim. Konumuz jüri sisteminin fayda ve mahzurları ile bizim ülkemizde uygulanıp uygulanamayacağıdır. Tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.