Mesajı Okuyun
Old 19-01-2017, 10:25   #8
Barkın aktan

Sevgili meslektaşlarım;
Sorunumla ilgili forumda bakındım fakat bir cevap bulamayınca yeni bir başlık açmak yerine burada sizlerden yardım istemeyi daha uygun buldum. Benim problemim de konuyla alakalı. Müvekkilimin alacaklısı olduğu bir bonoyla alakalı icra takibi başlatırken sehven kambiyo senetlerine mahsus "iflas" takip yoluyla ödeme emri göndermişim. Durumu tebligat aşaması tamamlanıp borç kesinleştikten sonra borçlular hakkında Uyap entegrasyon sorgularını yaparken tesadüfen farkettim. İİK md 43 e göre takip yolunun bir kereye mahsus çevrilebileceğini düşünüyorum fakat tekrar tebligat göndermek lazım mıdır? Sonuçta borcun nev'ine ilişkin bir farklılık olmayacağı gibi, borçluların da borca ilişkin icra mahkemesine başvurmaması borcu zımnen kabul ettikleri manasına gelir diye düşünüyorum. Tebligat eğer borca ilişkin icra takibi açıldığından borçlunun haberdar edilmesi için gerekliyse takip yolunun değiştirilmesinden sonra tekrar gönderilmesi şart mıdır? Bu konuda değerli görüşlerini paylaşırsanız şükran duyarım.