Mesajı Okuyun
Old 08-01-2007, 05:39   #61
Cest la vie

Ilkokul birinci siniftan itibaren gecici de olsa hep bir hayvanim olmustur. Ilk ipekbocekleriyle onlari kelebege donusturme misyonunu tamamladim uzun bir sure. Sonra civcivleri horoz yapma(hic bir zaman tavuk olmuyorlar ne yazik ki ). Bazen her iki misyonu da ayni yil icerisinde tamamladigimi hatirliyorum, taa ki bir gun ipek boceklerine dokunamamaya baslayana kadar. (Neden oyle oldu bilmiyorum ama simdi dusuncesi bile beni garip yapiyor.)
Annemler hep 'bahceli bir evimiz olunca' kopek besleyebilecegimi soylediler bana. Kucukken o umudum vardi belki ama, giderek apartmanlasan sehrimizde bunun imkansiz oldugunu ve aslinda hep oyalanmis oldugumu anladim.
Hamster almak istedim, sadece ev ahalisi degil, en uzak akrabaya kadar bu istegim yayildi ve kinandim. Oysa ne kadar tatlilar.
2 tane muhabbet kusu besledim ayri donemlerde. Her ikisini de oldukca genis bir kelime hazinesiyle konusturdum. Ancak abartmis olmaliyim ki, bir sure sonra her ikisi de kendilerini insan sanmaya basladilar-kolama bile ortak olmaya calisirlardi!! Ilki oldugunde uzun sure kendime gelemedim, bu nedenle ailem bir daha eve hayvan almamakla tehdit bile ettiler. Bir sure sonra ikinciyi aldim, once alisamadim, konusmayi ogrenmeyip yabaniligi de birakmayinca umudu kestim ondan. Ama bir hafta sonra 'caniiim' demeye basladigini gordum ve ustune gittim. Simdiyse kafesin ucuna gelip 'pist pist caniiim, gel gel, op' seklinde cumleler bile kuruyor. Ancak Turkiye'de birakmak zorunda kaldim. Devamli ismimi cagirdigi soyluyorlar, eminim ilk gittigimde de bir sure kusecektir(oyle bir huyu da var beyimizin )
Burda ise, 3 kedisi olan biriyle evi paylasiyorum. Kucukken sokakta bulup da acliktan olmesinler diye sahiplenilmis 3 kedi. Cok tatlilar ve ilk basta inanilmaz mutluydum. Ancak su an eve girdigimde aldigim ilk koku beni mahvediyor, ev arkadasimla tek problemimiz bu hijyen olayi. Bir hayvani sahiplenmek sadece yemek kabina mamasini doldurmak degil aslinda ve eger gercekten her yonuyle bakabileceksen hayvan besleme kararini almalisin.. Yoksa hem hayvana yazik oluyor hem de cevrendekilere..