Mesajı Okuyun
Old 05-12-2007, 19:21   #87
üye18721

Seneler önce oğlum ilkokulda iken bir arkadaşım doğum gününde hediye olarak oğluma muhabbet kuşu almıştı.Oğlum bu hediyeye çok sevinmişti,dolayısıyla ben de.Bir yandan da merak ediyordum;acaba kuşa konuşmayı öğretebilecek miyim? diye.Bir süre denedikten sonra kuşun ana dilinden başka dilde konuşmayı reddettiğini anlayıp çabalarımdan vazgeçtim!Kuşun bütün gün kafesde olmasına gönlümüz razı olmadığından kafesin kapılarını daimi olarak açık tutuyorduk.Kış mevsiminde bu durum sorun olmuyordu ama bir yaz günü sıcak dolayısıyla pencereleri de açınca bizim kuş uçtu gitti! Tabi bu durumda oğlum çok ağladı."Üzülme oğlum,yarın başka bir kuş alırım derken, bir kaç saat sonra inanılmaz bir gelişme oldu!,evimizin açık olan penceresinden bir muhabbet kuşu girdi,ilk önce bizim kuşumuz sandık.Kısa bir süre sonra ben onun bizim kuş olmadığını anladım.Nasıl mı? Kuşu sevmek için elime aldığımda güçlü bir şekilde parmağımı ısırıp canımı acıtınca,yabancı kuş olduğunu anladım.Sonra komşulara haber salarak onların kafeslerinden kaçmış bir kuş varsa bizdeki kuş olabileceğini duyurduk.Duyurumuza olumlu bir yanıt alamayınca bu agresif kuş bizim evden de kaçıncaya kadar misafirimiz oldu"Bir daha sevmek için elime almak mı! Asla!