Mesajı Okuyun
Old 11-02-2011, 13:33   #1
Melis157

Mutlu Nişanda Takilan Takilar Ve Boşanma

Merhaba...Siteye yeni üye oldum.Bir davaya ilişkin görüşlerinizi almak istiyorum.Yardımcı olursanız çok sevinirim : Devam etmekte olan bir boşanma davası söz konusu. Ben kadının avukatıyım.Boşanma davasında ziynet eşyalara ilişkin herhangi bir talebimiz olmadı.Düğün takılarının tamamı müvekkilim kadında. 1- Erkek tarafı bu takılardan düğünde kendisine takılanları talep etti?Düğün takılarının tamamı kadına ait diye biliyorum.Takılardan herhangi bir şey alabilir mi? 2-Nişan töreninde takılan yaklaşık 7.500-TL değerindeki takılar nişandan sonra (düğünden önce)taraflarca bozdurulmuş ve paranın tamamı erkeğin hesabına yatırılmış.Ben şimdi bu nişandaki ziynet eşyaların bedelinin iadesine ilişkin ayrı bir dava açmak istiyorum.Nişan takılarının tamamı da kadına mı ait?(Taraflar evlendiği için) Bu davamda sebepsiz zengenleşmeye mi dayanmalıyım? Görevli mahkeme aile mahkemesi mi olur yoksa değerine göre sulh hukuk ya da asliye hukuk mu?Hepinize şimdiden teşekkür ediyorum ve iyi çalışmalar diliyorum...