Mesajı Okuyun
Old 28-09-2009, 17:21   #2
berkan_555

Alıntı:
Yazan Müge86
Merhabalar,hukuk fakültesi 4.sınıf öğrencisiyim.Sizlerden bir konuda yardım bekliyorum.Master yapabilmek için ne veya neler gereklidir.Hangi sınavlara girmem gerekir.Türkiye'de master yapmakla yurtdışında master yapmanın ne gibi farklılıkları var.Ticaret Hukuku veya Bilişim Hukuku üzerine master yapmak istiyorum.Sizce hangisinin önü daha açık veya önerebileceğiniz başka bir alan var mı?Bilgi paylaşımınız için şimdiden teşekkürler.

1-İlk olarak ALES'e girmen gerekmektedir.Ne kadar yüksek puan alırsan bu o kadar lehine olacaktır.

2-ÜDS yahut KPDS'ye girmen gerekmektedir.Genellikle üniversiteler yabancı dil şartı aramaktadır.Ancak bu her üniversitede gerekli değildir.

3-Büyük ihtimalle başvuracağın üniversilerde mülakat olacağından mülakat üyelerini tanıman lehine olabilir.En azından onların kitaplarını bir kez okuman faydanadır.

4-Ülkemizde Ticaret Hukuku Özel Hukuk Yüksek Lisans programı içerisinde yer almaktadır.(Bir kaç istisnai üniversite dışında)Bu nedenle Özel Hukuk Yüksek Lisans programına başvurman gerekmektedir.

5-Bilişim Hukuku ise Kamu Hukuku Yüksek Lisans Programı içerisinde yer almaktadır.Bu nedenle Kamu Hukuku Yüksek Lisans Programına başvurman gerekmektedir

6-Bu nedenlerle Ticaret Hukuku yahut Bilişim Hukuku arasında tercih yapman gerekmektedir.

7-En önemlisi okulunu bu sene bitirmelisin.

Başarılar Dilerim!