Mesajı Okuyun
Old 09-06-2009, 16:08   #6
Av.Pınar Barış

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki, ben son sınıf öğrencisiyim ve şuan senin sorduğun soruları ben üniversiteye girmeden sormaya başlamıştım kendime çünkü hukuk fakültesi dışında herhangi bir bölüm mezunu olmayı veya başka bir meslekte yer almayı hiç düşünmedim. Hukukçu bir babanın kızı olduğum için de bu mesleğe hep sıcak baktım.
Eğer hakim ve savcılık düşünüyorsan, öncelikle 3-4 senede bir tayin edileceğini ve şehir değiştireceğini ayrıca şark hizmetini de unutmamalısın. Bunun dışında bana göre seçme şansının avukatlığa nazaran kesinlikle olmadığı bir durum çünkü önüne gelecek davalara bakma yükümlülüğün var ancak avukatlıkta seçim tamamen sana kalmış yelpazen daha geniş dolayısıyla ben herzaman avukatlığı tercih ediyorum ama tabi ki bu bir seçim ve karakter meselesi. Hakim ve savcılık mesleğinde gelebileceğiniz nokta da alacağınız ücret de belirlidir. Elbette ücretlerini veya getirilerini önemsemiyor değilim yaşadığınız ortamda gerek saygınlığınız gerekse alacağınız maaş elbette düzeyi yüksek olacaktır. Ancak avukatlığa geldiğinizde ise bence uçsuz bucaksız bir deniz, ilerlemek istediğiniz sürece herhangi bir engeliniz yok...
Başarılar dilerim.