Mesajı Okuyun
Old 07-04-2014, 12:33   #7
SELBELLEV96

Sevgili meslektaşım,
ben davada müvekkilemin ev hanımı olduğunu ve hiçbir zaman çalışmadığını,dolayısıyla tapuda yapılan işlemde ödediği paranın da(aynı gün tarihli dekontumuz vardı)kendi kazancı değil,babasından mirasen kalan bağ'ın satışından hissesine düşen pay olduğunu,dolayısıyla M.K 219/1 anlamında davalının kişisel malı olduğunu,kaldı ki davacının taşınmazın alımında karşı tarafın hiçbir bedel ödemediği yönünde zaten kendi iddiasının olduğunu,her iki durumda da taşınmazın müvekkilemin kişisel malı olduğu ve katılım alacağının doğmadığını savunmuştum.Edinilmiş mallara katılma rejiminin EMEK KARŞILIĞI KAZANIMLARLA ilgili olduğunu,emeksiz elde edilen mal varlığı değerlerinde diğer eşin hakkının doğmayacağını ifade ettim.Ancak ilk rapor benim savunmalarım doğrultusunda gelmesine rağmen,mahkeme davacı itirazlarını kabul edip 2.kez bilirkişiye gönderdi dosyayı ve oradan da "katılım payı alacağının doğduğu yönünde"bir rapor geldi.Şimdi karar için duruşma gününü bekliyoruz.Siz de gelişmeleri paylaşırsanız sevinirim.(Yanıt için epey gecikmişim,kusura bakmayın.Sevgi ve selamlar.